Yerli Borsalar

BtcTurk Borsa İncelemesi

BtcTurk ülkemizin en yüksek hacimli kripto para borsalarından birisi. Sunduğu mobil uygulama sayesinde de ülkemizde ilkler arasında olan borsa pek çok yönden değerlendirilmeye değer yapısıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kripto para borsalarından biri olan BtcTurk 2013 yılından beri faaliyetlerine devam ediyor. Yakın zamanda global pazarda yer edinmek için devreye aldığı Pro versiyonu ile dikkat çeken BtcTurk, sunulan komisyon oranlarından erişim seçeneklerine kadar her anlamda en iyi hizmeti sunan borsalardan biri. BtcTurk’ü incelediğimiz yazımızla karşınızdayız.

Üye Olma İşlemleri

BtcTurk üye olma işlemleri borsanın erişim adresi olan www.btcturk.com adresinden yüksek güvenlikli bir şekilde yapılabiliyor. Sitenin erişim adresine ulaşan kişiler burada yer alan bilgileri eksiksiz girerek üyelik oluşturabiliyor. Borsaya ad, soyad, mail adresi ve şifreniz ile kolayca üye olabilirsiniz. Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra mail adresinizi onaylamanız için size bir mail gönderiliyor. Bağlantıyı tıkladıktan sonra borsa üyeliğiniz aktifleşmiş oluyor. Daha sonrasında dilerseniz ek güvenlik önlemleri ve limit artırımı seçenekleri de bulunmakta.

Kullanım Kolaylığı

Gayet akıcı ve kullanılabilir bir ara yüze sahip olan BtcTurk web sitesi, anlaşılabilir yapısı ile ilk defa kripto para borsalarını deneyimleyecek olan kişiler için son derece elverişli bir yapıda. Borsa içinde kategoriler halinde listelenmiş coinler üzerinden alım, satım işlemlerini kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Ayrıca her kripto para cinsinin üzerine gelindiğinde ilgili işlemleri açabilme olanağı borsanın ne denli kolay kullanılabilir olduğunu en net gösteren detaylardan birisi durumunda.

Alış Satış İşlemleri

Oldukça sade bir ekran ile karşımıza çıkan BtcTurk alış ve satış işlemleri, yalnızca saniyeler içinde sonuçlanıyor. Bu noktada sade yapısıyla kullanıcıların herhangi bir detaya takılmadan basit şekilde işlemlerini yapmaları sağlanıyor.

Aynı özelliği para çekme kısmında da bulunduran BtcTurk, alış ve satış işlemlerinde olduğu gibi para çekme ve yatırma işlemlerinde de son derce kolay bir tasarım ile hızlı işlem özelliği sunuyor.

BtcTurk Komisyon Oranları

Ülkemizde hizmet veren farklı kripto para borsalarına kıyasla BtcTurk tarafından sunulan komisyon oranları gayet makul seviyede görünüyor. Düşük ya da yüksek işlem hacmi fark etmeksizin tüm işlemlerin komisyon oranlarının makul seviyede tutulması, BtcTurk kripto para borsasını en çok tercih edilen borsalardan biri yapıyor.

Bunlardan farklı olarak bu borsada mobil erişim, API erişimi, limit artırma talepleri, yüksek güvenlik önlemleri ve hesap onayı gibi daha pek çok detay bulunuyor. Her biri kullanıcılar açısından son derece hayati olan bu özellikler sayesinde borsada işlem yapmak son derece kolay ve güvenli olabiliyor.

BtcTurk borsası gerek sunduğu komisyon oranları gerekse de özel güvelik önlemleri ile son derece kullanışlı bir borsa. Aynı zamanda sunulan mobil uygulama sayesinde her an her yerden yatırım gerçekleştirmek mümkün. Tüm bu özellikleri incelendiğinde ülkemizin en iyi hizmet sunan borsalarından biri olduğu çok net şekilde görülebilir.

Aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmından veya Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *