Yerli Borsalar

Bitexen ve Exen Coin Güvenilir mi?

Son günlerde çok konuşulan Bitexen borsasını ve AirDrop olarak dağıttığı koini Exen’i inceleyeceğiz. Bitexen güvenilir bir borsa mı, Exen koin nasıl bir altyapıya sahip sorularına cevap bulmaya çalışacağız. 

Öncelikle Bitexen borsasının bu kadar popüler olma sebebi Çıkardığı Exen koinin kısa süre içerisinde 10 Kuruştan 25 TL’ye yükselmiş olması yani yatırımcılarına yaklaşık olarak 250 kat kar ettirmesi yatıyor. Doğrusu kısa süre içerisinde bu kadar büyük bir kar ettirmiş olması yatırımcıların aklına aynı soruyu getiriyor; Bitexen borsası güvenilir mi?

Web sitelerinde yer alan tanıma göre; İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen kripto para ticaret platformu. Aynı zamanda İstanbul Ticaret odasına kayıtlı 2017 yılında kurulmuş bir şirket. Ödenmiş sermayesi ise 2.210.000 TL. Yönetim merkezi olarak adresi Etiler Akmerkez’de olan şirketin merkezi ise Sarıyer Teknokent’te. Bugüne kadar herhangi bir dolandırıcılık olayına adı karışmamış.

Bitexen borsası nedir? 

Kullanıcılar Bitexen borsasına üye olduktan sonra Türk Lirası ile Bitcoin, Ethereum ve Ripple alıp satabiliyorlar borsa içerisinde. Aynı zamanda Bitexen borsasına ait kripto para olan EXEN Coin’de borsada satın alınabiliyor.

Bitexen borsasına nasıl üye olunur?

Öncelikle bitexen.com adresine giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst köşede bulunan hesap oluştur butonuna tıklıyoruz.

Açılan ekrana mail adresimizi yazarak Devam Et butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada yer alan isim soyismi bilgilerini doldurarak kullanıcı sözleşmesi KVK politikasını okudum seçeneklerini işaretliyoruz ve hesap oluştur butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada Eposta adresimize bir mail gönderdikleri ve bu mailde yer alan linke tıklamamız gerektiğini söylüyor.

Ekran görüntüsündeki gibi mail adresimize gelen linke tıklayarak mail adresimizi onaylıyoruz. 

Açılan sayfada “İşlem Tamamlandı” yazısını gördüğümüzde borsada hesap açmış oluyoruz. Sağ üst köşede yer alan giriş yap butonuna tıklayarak borsaya giriş yapabilirsiniz. 

Fakat hesabınıza para gönderebilmek, kripto para alıp satabilmek ve hediye EXEN Coin kazanabilmek için telefon numaranızı onaylatmanız gerektiğine dair bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Telefon numaranızı daha sonra değiştiremeyeceğinizi unutmayın lütfen.

Telefon numaranızı yazarak gönder tuşuna bastıktan sonra telefonunuza gelecek 6 haneli kodu telefon numaranızın yazılı olduğu alanın hemen yanında açılacak olan alana yazmanız gerekiyor. Kodu yazarak doğrula butonuna basınca telefon numaranız doğrulanmış oluyor. 

Böylece hem hediye olarak dağıtılan EXEN Coinlerden almaya hak kazanıyorsunuz hem de borsa üzerinden kripto para alıp satabiliyorsunuz. Şu anda sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETC), RIPPLE (XRP) ve EXEN Coin alım satımına izin veren borsanın yakın gelecekte daha fazla kripto para alım satımına aracılık edeceği belirtiliyor.

EXEN Coin nedir, nasıl alınır?

EXEN Coin Bitexen borsasının promosyon amaçlı olarak Ethereum ağı üzerinde ürettiği kolinin adıdır. Kısa süre içerisinde 250 kat değerlenerek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran kolinin şu anki fiyatı 17 TL civarında. Bitexen borsasına üye olarak 5 EXEN Coin kazanabilirsiniz. Öte yandan davet edeceğiniz her kullanıcı için de EXEN Coin kazanma fırsatı veren Borsa ayrıca düzenlediği yarışmalarla da EXEN Coin kazanma fırsatı veriyor.

Aynı şekilde Bitexen borsasına üye olarak Türk Lirası ile EXEN Koin satın alabilirsiniz.

Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Bitexen ve EXEN Coin ile ilgili gelişmeleri takip ediyor olacağız. Gelişmelerden haberdar olmak için web sitemizi takip edin.

ÖNEMLİ NOT: Bitexen borsası tekrar kayıtların önüne geçebilmek için son yaptığı düzenleme ile ödüle hak kazanabilme koşulu olarak kimlik doğtulaması ve en az 1 TL para yatırmayı zorunlu hale getirdi. Borsa üzerinden kimliğinizi doğrular ve 1 TL para yatırırsanız 5 Exen kazanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan yazılar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından veya Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *