Yerli Borsalar

2020 Yılının En İyi Yatırım Aracı Hangisi?

2020 yılının en iyi yatırım aracı hangisi şeklinde yapacağınız araştırmalarda Forex, borsa, döviz, tahvil, yatırım fonu, altın, faiz ve VİOP gibi seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte borsanın çok daha fazla tercih edildiği de unutulmamalıdır. Hisselerin alınıp satıldığı borsada ilk olarak yatırımcılar hisselerini satışa çıkarır. Hisse değerinin artması durumunda da yine borsada satış gerçekleştirerek kar elde edilir.

En iyi yatırım araçlarından olan borsada yatırım yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde pek çok kişinin parasını değerlendirdiği borsada risk olsa bile yatırımcılar birden fazla sektör ve şirketi takip altına alarak yatırımlarına devam eder. Kısa ya da uzun vadede fırsatların olduğu borsada rastgele alınan hisse senetlerinin kısa sürede değeri düşebileceği gibi anlık para kayıpları da yaşanabilir. O yüzden fiziki olarak işlemlerinizi yapmaya gerek duymadan internet aracılığıyla alım satım yapabileceğiniz borsanın, 2020 yılının en iyi yatırım araçları arasında olduğu unutulmamalıdır.

Yatırım Fonları

Yatırım fonları da 2020 yılının en iyi yatırım aracı hangisi sorusunun yanıtları arasındadır. Banka, yatırım fonu ve diğer kuruluşların oluşturduğu bir yatırım hesapları üzerinden altın alınabilir ya da vadeli hesap gibi faiz uygulamalarına başvurulabilir. En çok yatırım konusunda kararsız kalanların tercih ettiği yatırım fonlarının kârlılık marjının yüksek olduğu bilinmektedir.

Hazine Bonosu

1 yıl ya da daha az vade için alınan bonolar, devlete borç para verdiğiniz bir yatırım aracıdır. Devlet de vade sonunda karşılık olarak yatırımcılara faiz verir. Bankadan ya da farklı aracı kurumlardan alabileceğiniz bononun en büyük avantajı, paranızın güvenli bir şekilde değer kazanmasıdır. Buna ek olarak ciddi sermayelerle yatırım yapan şirketler ciddi kâr oranlarına ulaşabilirken, düşük sermayeyle yapılan yatırımlarda daha düşük kâr oranlarına sahip olunabilir.

Tahvil

Bonodan farklı olarak 1 yıldan uzun süreli yatırım araçlarına tahvil denir. Yine devlete borç verip, vade süresine göre faiz geliri elde edebileceğiniz tahvil yatırımlarında devlet garantisi olduğu için paranız her zaman güvendedir.

Bu yatırım araçlarına ek olarak altın ve döviz gibi yatırım araçları da kazandırmaya devam etmektedir.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *