Yabancı Borsalar

Okex Borsasına Nasıl Üye Olunur? (Fotoğraflı Anlatım)

Okex kripto para borsasına nasıl üye olunacağını detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızla karşınızdayız. 

OKEx, 2014 yılında Çin’de doğmuş bir blockchain, yani kripto para borsasıdır. Kuruluş Çin merkezli olsa da 2017 yılında kripto para borsalarının merkezi olan Malta’ya taşınmıştır. Malta merkezli OKEx, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Türkçe arayüz desteğide bulunan OKEx borsasına üye olmak oldukça kolaydır.

GSLB, dağıtılmış sunucu kümeleri ve daha birçok teknolojiyi kullanan OKEx, güvenli olması ile de kripto para ticareti ile uğraşanların ideal tercihleri arasında. Ayrıca farklı para birimleri ve farklı ödeme yöntemlerini de kabul ederek işleri kolaylaştırıyor. SWAP, Futures, Margin, Spot gibi çeşitli işlemlerin yapılmasına olanak sağlayan OKEx, Bitcoin’den Ethereum’a, Ripple’dan Litecoin’e 100’den fazla altcoin alım satımına aracılık etmesi bakımından bu alanda en zengin borsalardan birisi.

OKEx borsasına ya da herhangi bir borsaya üye olurken yapılması gereken ilk iş, borsanın güncel ve aktif adresini bulmaktır. Benzer isimli sitelere güvenilmemelidir. OKEx borsasının Türkçe versiyonlu doğru adresi www.okex.com şeklindedir.

Web sitemiz üzerinden verdiğimiz linklere tıklayarak OKEx Borsasına üye olursanız 100 dolarlık para yatırma işleminize 10 dolar hediye kazanabilirsiniz.

Sitenin anasayfası, aşağıdaki gibi lacivert ağırlıklı bir arayüze sahiptir.

Anasayfada, sağ üst köşede bulunan mavi “Üye Ol” butonuna tıklayarak, aşağıdaki formun yer aldığı üye olma sayfasına ulaşabilirsiniz.

Üyelik formu, borsaya üye olmak isteyenlere iki farklı alternatif sunuyor. İki klasik yöntemden birini seçerek siteye üye olunabilir. Bu yöntemlerden birisi e-posta ile üye olma, diğeri ise telefon ile üye olmadır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken, aktif ve kullanılan bir e-posta adresi ya da telefon numarası kullanılmalıdır. Aksi halde hesaba erişim sağlanamayabilir.

E-posta ile üye olmak için formdaki birinci kutuya e-posta adresi yazılır. İkinci kutuda ise şifre oluşturulur.

Şifrenin en az 6 karaktere sahip olması gerekmektedir. OKEx zorunlu tutmasa da büyük ve küçük harf, noktalama işareti ve rakam kullanmak, güvenli bir şifre oluşturmak için gereklidir. 

Şifreniz ne kadar zor olursa o kadar iyi olur!

Geçerli bir e-posta adresi ya da telefon numarası girip şifre oluşturduktan sonra “Kayıt Ol” butonu griden maviye dönerek aktifleşecektir. “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak ilerlenebilir fakat bu butona tıklandığında, aynı zamanda tüm şartlar, kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. Tüm hak ve yükümlülükler hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili metinler okunmalıdır.

“Kayıt Ol” butonuna tıklandıktan sonra, ekranda geçilmesi gereken bir güvenlik adımı belirecektir.

Güvenlik adımını tamamlamak için ekrandaki yuvarlak butonu sağa doğru çekmek ve küçük puzzle parçası yerine yerleştiğinde bırakmak gerekiyor. Bu adımı geçtikten sonra ise mail ya da SMS yoluyla bir kod geliyor.

Bu 6 haneli kodu girmek için sadece 60 saniyelik bir süre var. Bu süre içerisinde kod girilmezse, “Kodu tekrar gönder” butonu aktifleşiyor ve yeni bir kod ile yeni bir 60 saniye daha tanımlanıyor.

Kodun girilerek üyeliğin onaylanmasının ardından OKEx, kullanıcıya borsaya kripto para mı transfer edeceksin yoksa kripto para mı satın alacaksın diye soruyor.

Soldaki buton kripto para transfer etmek için, sağdaki buton kripto para satın almak isteyenler için. Halihazırda kripto paranız varsa ve OKEx borsasına göndererek alım satım yapacaksanız soldaki seçeneği, eğer kripto paranız yoksa ve borsadan alacaksanız sağdaki seçeneği seçin.

İşte bu kadar OKEx borsasına üye oldunuz. Artık OKEx borsası üzerinden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve diğer kripto paraları alıp satabilirsiniz.

Unutmayın; aşağıdaki görsele tıklayarak üye olursanız 100 dolar para yatırdığınızda 10 dolar hediye kazanırsınız.

Aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmından veya Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *