Yabancı Borsalar

KuCoin Borsasında Nasıl Hesap Açılır? (Fotoğraflı Anlatım)

KuCoin kripto para borsasına nasıl üye olunacağını detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızla karşınızdayız. 

Kripto para borsaları arasına sonradan katılmasına rağmen hızla yükselen KuCoin, piyasanın “en”leri arasına girmiş durumda. Küresel çapta çok büyük yatırımcılardan ciddi yatırımlar alan borsa, 650 milyon kullanıcısı ile ön plana çıkıyor. İşlem hacmi 70 milyar doların üzerindedir ve en önemli özelliği, kripto para sevdalısı bir grup tarafından kurulmuş olmasıdır. Hong Kong merkezli bu kripto para borsası, kullanıcıları ile aynı dilde konuşmayı biliyor. Ayrıca KuCoin, kendi kripto parasını da piyasaya sürdü ve bu para ile işlem yapanlara ekstra bonuslar veriyor. Peki, KuCoin’e nasıl üye olunur?

KuCoin kripto para borsasının güncel www.kucoin.com adresine girerek borsa hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. KuCoin tarafından yeni kullanıcılara yönelik hazırlanan rehberler sayesinde kripto para alım satımı hakkında aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. 

KuCoin’in ana sayfası ise aşağıdaki gibidir.

KuCoin ana sayfasında karşınıza doğrudan bir kayıt olma ekranı gelmiyor. Onun yerine site ve kripto para hakkında bilgiler var. Menü ise minimal bir şekilde üst sütuna yerleştirilmiş. Menünün en sağındaki butonlar arasında bulunan “Kaydol” butonuna tıklayarak KuCoin’e ilk adımınızı atabilirsiniz.

KuCoin üyelik formunun boş ve dolu halleri aşağıdaki gibidir.

KuCoin, kayıt sırasında iki farklı alternatif sunuyor. Telefon numarası ya da e-posta adresinin herhangi biri ile kaydolabilirsiniz. Bunun için üyelik formunun üst kısmındaki “Telefon” ve “E-posta” seçeneklerinden birine tıklamalısınız. KuCoin’de doğrulama kodu kayıt sonrasında değil, kayıttan önce gönderiliyor. E-mail adresinizi ya da telefon numaranızı girdikten sonra, ilgili kutucuğun yanındaki “Kod Gönder” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra sadece 60 saniyeniz olduğunu unutmamalısınız.

Eğer mail adresi ile kayıt olduysanız gelen kutunuza, telefon numaranız ile ayıt olduysanız da SMS kutunuza bakmanız gerekiyor. Gelen kodu ikinci kutucuğa girdikten sonra şifrenizi oluşturmalısınız.

Güvenli bir şifre için daha önce kullanmadığınız ve içerisinde özel sembollerin bulunduğu bir şifre oluşturmanız daha faydalıdır.

Şifre belirleme kutucuğunun altında “Referans kodu” şeklinde bir ibare var. Eğer KuCoin’e bir arkadaşınızın referansıyla kayıt oluyorsanız, referans kodu girerek onun da bonus kazanmasını sağlayabilirsiniz. (Sitemiz üzerinden üye oluyorsanız referans kodu otomatik olarak doldurulur) Ardından kullanım şartlarını kabul ettiğinize dair kutucuğu da işaretleyip “Kaydol” butonuna tıklayabilirsiniz.

Doğrulama işlemi önceden yapıldığı için “Kaydol” butonuna tıkladığınız an hesabınız oluşturulur ve karşınıza yukarıdaki ekran çıkar. KuCoin kripto para borsasına ne amaçla kayıt olduğunuzu seçerek işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan konular olursa yorum kısmından ve Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *