Yabancı Borsalar

Kraken Borsasında Nasıl Hesap Açılır? (Fotoğraflı Anlatım)

Kripto para birimleri artarken kripto para borsaları da durmuyor ve her geçen gün yeni bir borsa, aktif ticaret hayatına başlıyor. Fakat eskilere bakıldığında, ileri görüşlülük anlamında ders alınması gereken en önemli borsa Kraken olarak göze çarpıyor. Kuruluşu 2011 yılında gerçekleşen ABD merkezli Kraken borsası, dünyanın en eski kripto para borsalarından birisi. Peki, sektöre öncülük eden kripto para borsası Kraken’e nasıl üye olunur?

Kraken kripto para borsasının güncel adresi www.kraken.com şeklindedir. Herhangi bir ticari işlem ya da alışveriş için girdiğiniz sitelerin aktif ve güncel adresini bilmeniz çok önemlidir. Aksi halde kişisel verileriniz tehlikeye girebilir. 

Kraken ana sayfası aşağıdaki gibidir.

Kraken, kullanıcılarını grafikler ve borsa verileri ile değil, oldukça renkli bir şekilde karşılıyor. Hesap açıp kripto para alım satımı yapmak istiyorsanız, sağ üst köşede bulunan “Hesap Oluştur” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Karşınıza çıkan ilk sayfada, soldaki resimde bulunan üyelik formu yer alıyor. Formu doldurmadan önce, formun yanında yer alan bilgilendirme metinleri okumanız, güvenliğiniz ve sağlıklı bir ticaret yapmanız için oldukça önemlidir.

Üyelik formuna e-posta adresinizi yazdıktan sonra bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekiyor. İstediğiniz kullanıcı adını kutuya yazarak müsait olup olmadığını görebilirsiniz. Bir sonraki kutuda ise şifre oluşturmanız gerekiyor.

En az 8 karakter olması gereken şifrede büyük ve küçük harf, rakam, sembol gibi güvenlik artıran özelliklerin bulunması, Kraken tarafından şart koşulmuş durumda.

Kraken, dünyanın pek çok ülkesinde hizmet verdiği için, kayıt sırasında bulunduğunuz ülkeyi de belirtmeniz gerekiyor. Ardından kullanım şartlarını onaylamanız ve sonra “Ben robot değilim” şeklindeki güvenlik adımını tamamlamanız gerekiyor.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, “Hesap Oluştur” butonu, sağdaki gibi aktifleşecektir. Tıklayarak devam edebilirsiniz.

Sıradaki işlem hesap aktivasyonu. Bu adımda mail adresinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Karşınıza gelen ekrandaki ikinci ve üçüncü kutuda, kullanıcı adınız ve şifreniz yer alırken birinci kutucukta “Aktivasyon anahtarı” şeklinde bir ibare var. 

Size gelen mailde, buraya girmeniz gereken bir anahtar kodu bulunuyor. İsterseniz manuel olarak girebilirsiniz. Fakat maildeki bağlantıya tıklamak daha pratiktir. Bağlantıya tıkladıktan sonra, sağdaki ekrana yönlendiriliyorsunuz. Aktivasyon anahtarı otomatik olarak kutucuğa geliyor ve size sadece “Ben robot değilim” kutucuğunu işaretlemek ve “Hesabınızı Aktifleştirin” butonuna basmak kalıyor. 

Bu son adımı tamamlayarak Kraken’de hesap açabilir, aşağıdaki ekranda bulunan araçlarla kripto para alım satımı yapabilirsiniz.

Kraken bir takım özellikleri kullanabilmeniz için kimlik doğrulama istiyor. Seçenekler; Starter, Orta düzey ve Gelişmiş olarak belirlenmiş. Her kategoride nasıl bir limit artışı olduğu ve hangi özelliklerin kullanıma açıldığını aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Kraken borsasında nasıl hesap açılır konu başlıklı yaımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olmuştur. Kraken borsası ile ilgili web sitemizde yer alan diğer yazılarımıza da bakmanızı öneririz.

Aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından veya Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *