Yabancı Borsalar

FTX Borsasına Nasıl Üye Olunur? (Fotoğraflı Anlatım)

Kripto para piyasasına hızlı giriş yapan, özellikle marjın alım satım işlemleri konusunda iddialı olan FTX Borsası’na nasıl kayıt yaptırılır konulu yazımızla karşınızdayız. 

Kripto para borsaları arasında lider konumda olan Binance borsası tarafından yapılan yatırımla gündeme gelen FTX Borsası özellikle vadeli kripto para alım satımı konusunda basit arayüzü ile kolay bir kullanım sağlıyor. Bunun yanısıra işlem yapabileceğiniz kripto para sayısı ile de dikkat çekiyor. Türkçe arayüze sahip olması sebebiyle Türk kullanıcılar arasında da rağbet gören FTX borsasına kayıt olmak oldukça basit.

FTX Borsasına sitemiz üzerindeki linkler aracılığı ile kayıt yaptırırsanız yapacağınız tüm alım satımlarda %5 komisyon ücreti indirimi kazanacaksınız.

Öncelikle www.ftx.com adresine tıklayarak web sitesine giriş yapıyoruz.

Sağ üst köşede yer alan “Kayıt Ol” butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada web sitemiz üzerinden otomatik olarak oluşturulmuş tavsiye kodunu göreceksiniz.

Hemen altında yer alan e-posta ve şifre alanlarını doldurduktan sonra “Ben bir insanım” seçeneğini tıklıyoruz ve açılan ekrandaki soruyu cevaplıyoruz. Ardından en altta yer alan “I agre to the FTX Terms of Service” yazısının yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken konu; şifreyi belirlerken şifremizde bir büyük harf, bir küçük harf ve !@#$%^&* karakterinden en az bir tanesini kullanmamız gerekiyor. Aksi halde FTX kayıt işleminizi gerçekleştirmiyor.

Tüm aşamaları tamamlayıp kutucukları işaretledikten sonra formun sağ alt köşesinde yer alan “IPROVE PASSWORD” yazısı mavi bir şekilde “SIGN UP” yazısına dönüşecek. Buraya tıklıyoruz.

Açılan sayfada “Hesabınızı 2FA ile koruyunuz seçeceği çıkacak. Bir güvenlik önlemi olarak 2 faktörlü koruma anlamına gelen 2FA’yı etkinleştirmek hesabınızın çalınma riskine karşı önlem olarak oldukça önemli.

2FA’yı etkinleştirmenizi öneririz.

Bunun için sağ alt köşede yer alan “PROFİL SAYFASI” yazısına tıklıyoruz. (“Reddet” seçeneğini tıklayarak daha sonra profil ayarlarınızdan da 2FA’yı etkinleştirebilirsiniz.)

Açılan sayfada “İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini tıklıyoruz.

Açılır menünün sağ alt köşesinde “Google Authenticator” ve “SMS” seçeneklerini göreceksiniz. Google Authenticator kullanmıyorsanız SMS seçeneğini tıklayın.

Ardından açılan sayfadaki alana cep telefonu numaranızı yazın ve “kod al” butonuna tıklayın.

Cep telefonunuza mesaj olarak gelen 6 haneli kodu açılan sayfadaki kutucuğa ekleyin ve gönder butonuna tıklayın.

İşte bu kadar. Artık FTX Borsası üzerinden Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tron gibi altcoinleri alıp satabilir, dilerseniz marjın ticareti yapabilirsiniz.

FTX Borsasında nasıl alım satım yapıldığını anlattığımız yazılarımıza da bakmayı unutmayın.

Aklınıza takılan bir şey olursa yorum kısmından veya Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *