Yabancı Borsalar

Dünyanın En İyi Kripto Para Borsaları

Kripto para borsası, günümüzdeki pek çok kripto para biriminin alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirildiği platformlar olarak adlandırılırlar. Yatırımcılar ya da kullanıcılar bu platformlar sayesinde banka hesaplarında yer alan fiziki parasıyla sanal yani kripto para satın alabilmektedir. Satın alınan sanal paralar, platformlardaki alıcı kişinin adına tanımlanmış olan cüzdana anlık olarak aktarılmaktadır. Bunun dışında dünyanın en iyi kripto para borsaları da merak edilmektedir. Yazımızın devamında en iyi 10 kripto para borsası hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor olacağız.

Dünyadaki En İyi Kripto Para Borsaları Hangileri?

Aşağıda tanım halinde paylaşacağımız kripto para borsaları, bu sektörde yerini alacak olanlar için güvenilir ve kullanımı kolay borsaları ifade etmektedir. Üstelik çok sayıda sanal para birimi seçeneği için de işlem özgürlüğü sunmaktadır.

CoinBase: ABD’nin Kaliforniya merkezli olarak düzenlenen borsası olarak bilinir.

ByBit: Son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Yüksek hacimli bir borsadır.

Binance: Tüm dünyanın en büyük ticari ve mobil uygulamasını sağlayan Binance, 2020 yılının da en iyi kripto para borsası olarak tanınmaktadır. Haliyle dünyanın en iyi kripto para borsaları araştırıldığında sık sık Binance ile karşılaşabilirsiniz.

ChangeNow: Anında dönüştürme işlemleri için kullanılan ChangeNow, herhangi bir kripto para birimini talep ettiğiniz farklı para birimine dönüştürmek amacıyla tercih ediliyor.

Kraken: Amerika merkezli olan Kraken ayrıca 5 yıldan uzun süredir kripto para borsasında yerini almaktadır.

KuCoin: Güçlü bir kripto para borsasıdır. Özellikle de mobil uygulaması bu sektörde rağbet görmeye devam etmektedir.

OKEx: Kullanıcıları işlem yapmaya teşvik eden OKEx aynı zamanda en iyi projeleri listelemeye devam eder.

Bittrex: İstikrarlı bir şekilde ilerleyen Bittrex, BTC ve diğer altcoin dünyasındaki yatırımcıların ilgi gösterdiği kripto para borsasıdır.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *