Yabancı Borsalar

Coinbase Borsasında Nasıl Hesap Açılır? (Fotoğraflı Anlatım)

Coinbase kripto para borsasına nasıl üye olunacağını detaylı bir şekilde anlattığımız yazımızla karşınızdayız. 

Son yılların en çok dikkat çeken teknolojik gelişmesi olarak kabul edilen kripto para, değerini artırmaya devam ederken, kripto para borsaları da sektördeki yerlerini sağlamlaştırmış durumda. Dünya üzerinde en çok işlem yapılan borsalar arasında kendine yer bulan Coinbase de sektörün öncülerinden. Kuruluşu 2012 yılına dayanan borsanın merkezi San Francisco, Kaliforniya, ABD’dedir. 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Coinbase’in açıkladığı son rakamlara göre borsada yaklaşık 50 milyar dolar değerinde işlem yapılıyor. Verilerin %98’ini çevrimdışı olarak sakladığını bildiren Coinbase, bu özelliği ile de en güvenli borsalar arasında ilk sıralarda.

Coinbase üyelik işlemleri

Borsanın aktif web site adresi www.coinbase.com şeklindedir. Siteye girdiğinizde karşınıza çıkacak ana sayfa ise aşağıdaki gibidir.

Siteye üye olup işlem yapmak için orta kısımdaki kutucuğa e-posta adresinizi yazıp yeşil “Başlayın” butonuna ya da sağ üst köşedeki mavi “Başlayın” butonuna tıklayabilirsiniz. Ardından üyelik formu karşınıza çıkacaktır.

Üyelik formuna adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi girdikten sonra “Hesap Oluştur” butonu aktif hale gelecektir. Bu noktada oluşturduğunuz şifreye dikkat etmeniz gerekiyor.

Coinbase üyelik işlemlerinde; büyük ve küçük harfler, rakamlar ve özel karakterler içeren bir parola istiyor.

Sözleşmeyi kabul ettiğinize dair kutucuğu da işaretleyip hesabınızı oluşturduktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

Karşınızda bu ekran belirdiğinde, e-postanızın gelen kutusuna gitmeniz gerekiyor. Aşağıdaki gibi bir mail alacaksınız ve bu mail üzerinden hesabınızı aktifleştireceksiniz

Mail üzerinden “E-posta Adresini Doğrulayın” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıklamanız halinde yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz ve hesap oluşturma işleminize devam edebileceksiniz. 

Güvenliğinize öncelik verin!

Coinbase, güvenlik önlemleri konusunda son derece dikkatli. Bu nedenle sadece mail adresinizi doğrulamanızı kabul etmiyor. Ardından telefon numaranızı da onaylayarak iki adımlı doğrulamayı aktifleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında SMS ile onay kodu alacağınız için, bu ekranda kullandığınız bir telefon numarası girip “Kod Gönder” butonuna tıklamalısınız.

Yukarıdaki ekrana geçiş yaptığınızda, birkaç saniye içinde Coinbase tarafından bir SMS alacaksınız. SMS, bu ekrana girip işleminizi tamamlamanız için gereken 7 haneli doğrulama kodunu içeriyor. Kodu girip “Gönder” butonuna tıklamanız ile hesabınız sorunsuz bir şekilde açılmış oluyor ve aşağıdaki gibi size özel olan sayfanız açılıyor.

İşte bu kadar, Coinbase üyelik işleminiz gerçekleşti. Arkadaşlarınızı davet ederek ekstra kripto para kazanacağınızı da belirtelim. Öte yandan Coinbase’in kripto paraları öğrettiği bir serinin olduğunu ve bu seriyi izleyerek de kripto para kazanabileceğinizi de belirtelim yazımızı bitirirken.

Coinbase borsasına sitemiz üzerindeki linklerden üye olduğunuzda 100 dolar işlem yapmanız halinde 10 dolar kazanabilirsiniz.

Aklınıza takılan konular olursa yorum kısmından ve Twitter hesabımızdan bize sorabilirsiniz.

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *